Keyword

Etiket sayfa başlık etiketleri

• tempest
  • tempest's Avatar Topic Author
  • New Member
More
9 years 3 months ago - 9 years 3 months ago #135095 by tempest
Etiket sayfa başlık etiketleri was created by tempest
K2, kullanılan etiketlerin sayfa başlığına, etiketin ismi yerine, tıklandığı sayfanın bölüm ismini koyuyor. Bu nedenle etiket sayfaları google tarafından "Yenilenen başlık etiketi" olarak düzeltilmesi gereken bir hata olarak nitelendiriliyor.
Sanırım ileride K2'nin yeni sürümlerinde düzeltilmesini beklemekten başka bir çaresi de yok.
Eğer örnek sayfa gerekirse::
www.turksanatmuzigi.org/sanatcilarimiz/bestekarlarimiz/etiket/Neveser%20K%C3%B6kde%C5%9F
(Joomla: 3.3.6 - K2: 2.6.9)
Last edit: 9 years 3 months ago by tempest.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

• tempest
  • tempest's Avatar Topic Author
  • New Member
More
9 years 3 months ago - 9 years 3 months ago #135100 by tempest
Replied by tempest on topic Etiket sayfa başlık etiketleri
Bence K2 etiket sistemindeki 2. karmaşa ise, bir etikte kullanıldığı her sayfa için farklı bir bağlantı adresi (URL) üretmesi.
Mesela sitemizin ana sayfasındaki Ayakkabı isimli sayfaya ayakkabi isimli bir etiket koyduğumuzu düşünelim. Bu etiketin bağlantı adresi de siteadi.com/etiket/ayakkabi olsun. Sitemizin başka bölümündeki başka bir sayfada ayakkabi etiketini kullandığımızda, aynı ayakkabı etiketi için tekrar söyle bir bağlantı oluşturuluyor: siteadi.com/elbise/etiket/ayakkabi
Eğer bir etiket, farklı bölümlerin ve alt bölümlerinin içinde çokça kullanılıyorsa, aynı etiket için çok sayıda farklı bağlantı adresi oluşmuş oluyor. Bu durum da gene Google değerlendirmesi açısından iyi bir netice yaratmıyor.
Last edit: 9 years 3 months ago by tempest.

More
9 years 2 months ago #136591 by Şükrü
Replied by Şükrü on topic Etiket sayfa başlık etiketleri
Aslında ben tüm çalışmalarımda etiket sistemini kullanıyorum. Bu tür bir karmaşa görmedim.