Keyword

K2 2.5.1 Güvenlik Sürümü Yayınlandı

• Enes
  • Enes's Avatar Topic Author
  • Moderator
  • JoomlaBilgi.org
More
12 years 5 months ago #58535 by Enes
Geçtiğimiz günlerde K2 bileşeninin güvenlik güncellemesi olarak 2.5.1 sürümü yayınlanmış bulunmaktadır. Hatırlayacağınız gibi K2 bileşeni 2.5 sürümünün yayınlanması ile birlikte hem Joomla 1.5, hem Joomla 1.6, hem de Joomla 1.7 sitelerde kullanılabilmeye başlandı.

Ayrıca 2.5 sürümü ile birlikte yeni özellikler ve gelişmeler de K2'ye eklenmiş durumda. K2 2.5 sürümlerinin Türkçe dil dosyasının çevirileri hala devam etmekle birlikte şuan büyük oranda tamamlanmış halini buradan indirebilirsiniz...
Çeviri ile ilgili görüş ve desteklerinizi gerek bu forum gerekse Joomla forumumuz aracılığı ile iletebilirsiniz.

Türkçe dil dosyası tamamlandığı zaman size ayrıca bu forumda duyuru yapılacaktır.

K2 bileşenini kullanan Joomla 1.5 ve Joomla 1.7 kullanıcılarının bu son sürüme güncelleme yapmaları tavsiye edilmektedir.

K2 2.5.1 indir (download)

we love K2...
Joomla Templates |

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 years 5 months ago #58536 by ismailaydin
Replied by ismailaydin on topic Re: K2 2.5.1 Güvenlik Sürümü Yayınlandı
Merhaba Enes,

Ben ismailaydin. Joomla tabanlı web siteler yapıyorum. K2'yi de 1.5 yıldır kullanıyorum. Joomla 1.5'i K2'siz düşünemiyorum

K2 o kadar stabil ve güvenli ki inan uzun zamandır 2.4.1 sürmünü kullanıyordum
Bu aralar Joomla 1.7'ye geçiş sürecindeyim. Tabi ilk aradığım bileşen K2 oldu 1.7 için de.

K2'nin 1.7'de de çalışan 2.5.1 sürümüyle karşılaştırdım ve indirdim. 1.5'te de çalıştığı için önce orada deneyeyim dedim. Deneyince Türkçe dil paketi konusunda eksiklikler olduğunu gördüm.
Çevirisi olmayan alanlar yönetim panelinde boş göründüğü için kullanılabilirlik de azalıyor.

Ayrıca 2.5.1 sürümünü 1.7 sürümünde de kullanacağım için eksik olan çevirileri tamamlamak istedim.
Eksik çevirileri yapmaya başladım. Şu an bu konuda çalışıyorum hatta Kendim için zaten yapıyorum bu çevirileri. Bitince seninle de paylaşmak isterim.

K2 gibi kaliteli, stabil ve güzel bir bileşene azıcık bir çeviri de olsa, katkı sağlayabilirsem mutluluk duyarım.

Görüşmek üzere...

More
12 years 1 month ago #58537 by ezgi theriault
Replied by ezgi theriault on topic Re: K2 2.5.1 Güvenlik Sürümü Yayınlandı
Merhaba,
ben k2'nin son sürümünü ve linkini verdiğiniz dil dosyalarını yükledim. admin panelde k2 gayet güzel türkçe çalışıyor fakat frontend'de çalışmıyor. hala log in vs. ingilizce. bu durum dil dosyasından kaynaklanıyor olabilirmi?

• Enes
  • Enes's Avatar Topic Author
  • Moderator
  • JoomlaBilgi.org
More
12 years 1 month ago #58538 by Enes
Geçtiğimiz gün K2 Türkçe dil dosyasını tekrardan güncelledim. Şimdi tekrar indirip, yeniden kurarsanız belki düzelecektir?

Eğer düzelmezse, bahsettiğiniz alanın bir resmini eklerseniz daha iyi olur.

we love K2...
Joomla Templates |