Keyword

Türkçe dil sorunu

• aytuğ
  • aytuğ's Avatar Topic Author
  • New Member
More
11 years 3 months ago #107518 by aytuğ
Türkçe dil sorunu was created by aytuğ
selam millet,

k2 2.6.2 versiyonuna ait türkçe dil paketini buradan indirip gereklli klasörlere attım (site ve administrator olarak) ancak işe yaramadı. sonrasında türkçeye çevrilmiş olan tr-TR.....ini dosyalarının içine göz attım ancak tek bir tane bile türkçe kelime göremedim. sadece dosyaların ismi en-GB'den tr-TR'ye değiştirilip atılmış net'e.

Bu durumu nasıl aşabileceğimizi bilen varmı, teşekkürler.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 years 3 months ago #107519 by Yeşilhisar Haber
Replied by Yeşilhisar Haber on topic Re: Türkçe dil sorunu
benim başımada gelmişti.veritabanı yedeğini aldım.K2 kaldırdım.Tekrar kurdum veritabını yeniden yükledim.sonra tr yi ftp den yükledim ve düzeldi. ama sonra kaydetme sorunu oldu buraya yazdım ancak hala cvb veren olmadı. :(

• aytuğ
  • aytuğ's Avatar Topic Author
  • New Member
More
11 years 3 months ago #107520 by aytuğ
Replied by aytuğ on topic Re: Türkçe dil sorunu
ben çözümü buldum; transifex çeviri sayfasındaki dil dosyaları türkçeye çevrilmiş. bu dosyaları tek tek indirip dosya isimlerini en-GB........ini olarak değiştirip gerekli klasörlerin (site-administrator) dil klasörlerinde bulunan en-GB (ingilizce) dil klasörünün içine attım. çalışmaya başladı. sistem lisan kullanırken ingilizce klasöründen bilgiyi aldığından TR klasörüne ne atarsanız atın TR lisan dosyalarını göremiyor. Belik vardır ama ben bulamadım. Herşey OK çalışıyor, sadece Facebook butonundaki "like" ve yanındaki "be the first..." yazısı değişmedi. Üzerine çalışıyorum. Çözersem onu da paylaşırım.

More
11 years 1 month ago #107521 by abdullah
Replied by abdullah on topic Re: Türkçe dil sorunu
Arkadaşlar merhaba,
k2 v2.6.2 kullanıyorum güncel Türkçe dil paketini de yükledim ama öğe görünümünde yorum fonksiyonuna ait her şey ingilizce, dil dosyalarını aradım fakat bulamadım.(LEAVE A COMMENT, Name, E-mail, web site Url,Enter the two words you see below ve login first to comment)

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. :(